Manley Piston Set Sub 2.0 FA20 BRZ 86.10mm B 1.285 CH-11.4cc
866,27 €
Esgotado
REF:
632601CE-4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – FA20 |
| Additional Info | Dish type. Includes 9310 Extreme Duty wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 86.10 mm |
| Compression Height | 32.64 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Dome Volume | -11,4 cc |
| GTIN | 00807298093109 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 2267.95 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 129.29 mm |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 330 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Sub 2.0 FA20 BRZ 86.10mm B 1.285 CH-11.4cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.