Manley Piston Set Subaru EJ205 WRX 92.00mm B 1.285 CH -12cc
859,12 €
Esgotado
REF:
615000CE-4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ205/207 |
| Additional Info | Dish type. Includes 9310 Extreme Duty wrist pin and round wire locks. |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Compression Height | 32.64 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Dome Volume | -12 cc |
| GTIN | 00807298099651 |
| Head Volume | 48 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 2267.95 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Rod Length | 130.48 mm |
| Stroke | 75.00 mm |
| Weight - Nominal | 369 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Subaru EJ205 WRX 92.00mm B 1.285 CH -12cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.