JE Pistons Kit 350 SBC DOME NITROUS B:4.060
1 357,00 €
JE Pistons Kit 400SBC INVDOME B:4.125
1 264,46 €
JE Pistons Kit 350SBC INVDOME 23DEG B:4.000
1 357,00 €
Esgotado
REF:
JE-232513
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Block Height | 9.020 in |
| Bore - Actual | 4.000 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.270 in |
| Compression Ratio - Actual | 7.5 @ 76cc |
| Cylinder Head | Chevrolet 23 deg |
| Displacement | 352 ci |
| Dome Volume | -26.0 cc |
| GTIN | 00193564032362 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4000-5 |
| Rod Length | 6.000 in |
| Stroke | 3.500 in |
| Weight - Nominal | 473 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 350SBC INVDOME 23DEG B:4.000” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.