Manley Piston Ford 5.0L Coyote V8 3.662 B 1.165 CH -6.00cc
154,19 €
Esgotado
REF:
595700CE-1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Modular |
| Bore - Actual | 3.662 in |
| Compression Height | 1.165 in |
| Dome Volume | -6 cc |
| Engine Type | 5.0L DOHC 4 Valve COYOTE |
| GTIN | 00807298110097 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Rod Length | 5.933 in |
| Stroke | 3.650 in |
| Weight - Nominal | 371 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Ford 5.0L Coyote V8 3.662 B 1.165 CH -6.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.