Manley Piston Set Ford 4.6 Modular 3.552 B 1.220 CH -23.00cc
1 195,76 €
Esgotado
REF:
594400CE-8
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Modular |
| Bore - Actual | 3.552 in |
| Compression Height | 1.220 in |
| Dome Volume | -23 cc |
| Engine Type | 4.6L & 5.4L 3 Valve |
| GTIN | 00807298098555 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 196,85 mm |
| Package Length | 228,60 mm |
| Package Weight | 4535.90 g |
| Package Width | 228,60 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Rod Length | 5.933/6.657 in |
| Stroke | 3.543/4.165 in |
| Weight - Nominal | 351 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Set Ford 4.6 Modular 3.552 B 1.220 CH -23.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.