Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.030 in |
| Compression Height | 1.250 in |
| Dome Volume | -4 cc |
| GTIN | 00807298025766 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Rod Length | 6.000 in |
| Stroke | 3.48-3.50 in |
| Weight - Nominal | 415 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston SBC 4.030 Bore 1.250 CH -4.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.