Manley Piston Ford 4.6L Modular V8 3.582 B 1.220 CH -14.00cc
155,12 €
Esgotado
REF:
567230CE-1
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Modular |
| Bore - Actual | 3.582 in |
| Compression Height | 1.220 in |
| Dome Volume | -14 cc |
| Engine Type | 4.6L DOHC 3 Valve |
| GTIN | 00807298107363 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 107,95 mm |
| Package Length | 196,85 mm |
| Package Weight | 566.99 g |
| Package Width | 139,70 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Rod Length | 5.933 in |
| Stroke | 3.543 in |
| Weight - Nominal | 375 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley Piston Ford 4.6L Modular V8 3.582 B 1.220 CH -14.00cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.