Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | 426 HEMI |
| Block Height | 0.000 in |
| Bore - Actual | 4.255 in |
| Bore - Oversize | .005 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.765 in |
| Compression Ratio - Actual | 11.1 @ 174cc |
| Displacement | 472 ci |
| Dome Volume | 98.0 cc |
| GTIN | 00193564036568 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 1.031 in |
| Ring Set Recommended | J10008-4250-5 |
| Rod Length | 6.860 in |
| Stroke | 4.150 in |
| Weight - Nominal | 771 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 426 HEMI DM 12.5/1 B:4.255” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.