Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Buick |
| Modelo Veículo | Grand National |
| Block Height | 9.510 in |
| Bore - Actual | 3.820 in |
| Bore - Oversize | .020 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.850 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.5 @ 48cc |
| Displacement | 234 ci |
| Dome Volume | -29.5 cc |
| GTIN | 00193564033857 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 0.940 in |
| Ring Set Recommended | J100F6-3820-5 |
| Rod Length | 5.960 in |
| Stroke | 3.400 in |
| Weight - Nominal | 541 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 3.820 BUICK V6 8.75 B:3.820” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.