Informação adicional
| Brands | Manley |
|---|---|
| Grupo | Valves Steel |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| GTIN | 00807298050171 |
| Head Diameter | 1.600 in |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 5.265 in |
| Margin Width | 0.090 in |
| Package Height | 63,50 mm |
| Package Length | 177,80 mm |
| Package Weight | 226.80 g |
| Package Width | 63,50 mm |
| Position | Exhaust |
| Seat Width | 0.100 in |
| Stem Diameter | 0.342 in |
| Tip Length | 0.290 in |
| Top of Head | 9? Dish |
| Underhead Angle/Radius | Pro Flo: 15? x 3/8 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Manley SBC Exhaust Valve 1.600 x 5265 x .3415” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.