SRP by JE Pistons Pro Kit SBF 302/351W Dish 4.060″
1 079,42 €
Esgotado
REF:
JE-367211
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.060 in |
| Bore - Oversize | 0.060 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.100 in |
| Compression Ratio - Actual | 8.9:1 @ 70cc |
| Cylinder Head | Small Block Ford 20 DEG |
| GTIN | 00193564265142 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | JG31F8-4060-0 |
| Rod Length | 5.400 in |
| Stroke | 3.400 in |
| Weight - Nominal | 386 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit SBF 302/351W Dish 4.060″” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.