Wiseco Piston Kit Pro Tru SBC LS +4cc OE pin 1.335 CH B:3903
801,25 €
Esgotado
REF:
WPTS523A903
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 3.903 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.335 in |
| Dome Volume | 4 cc |
| GTIN | 00193564093479 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 5896.70 g |
| Package Width | 279,40 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Included | 3910HF |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru SBC LS +4cc OE pin 1.335 CH B:3903” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.