Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 502 Dome 1.270 +15cc B:4500
831,78 €
Esgotado
REF:
WPTS521A3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.500 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.270 in |
| Dome Volume | 15 cc |
| GTIN | 00193564093400 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6214.22 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | S100S8-4500-5 |
| Rod Length | 6.385 in |
| Stroke | 4.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 502 Dome 1.270 +15cc B:4500” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.