Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 427 1.760 CH +21cc B:4250
831,78 €
Esgotado
REF:
WPTS520AS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.250 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.760 in |
| Dome Volume | 21 cc |
| GTIN | 00193564093394 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 716,28 mm |
| Package Weight | 5216.31 g |
| Package Width | 266,70 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Included | 4250H |
| Rod Length | 6.135 in |
| Stroke | 3.766 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru BBC 427 1.760 CH +21cc B:4250” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.