Wiseco Piston Kit BBC Quick 16 +45cc Dome 1.270 CH B:4.530
1 335,01 €
Esgotado
REF:
WK481B3
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Additional Info | Semi-Hollow Dome |
| Bore - Actual | 4.530 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.270 in |
| Dome Volume | 45 cc |
| GTIN | 00193564074201 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | JG86F8-4530-5 |
| Rod Length | 6.385 in |
| Stroke | 4.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BBC Quick 16 +45cc Dome 1.270 CH B:4.530” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.