Wiseco Piston Kit GEN V Direct Injected L83 5.3L B:3.780
1 370,43 €
Esgotado
REF:
WK0379XS
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen V |
| Bore - Actual | 3.780 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.319 in |
| Dome Volume | -.5 cc |
| GTIN | 00193564070999 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Included | 3780GNX |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit GEN V Direct Injected L83 5.3L B:3.780” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.