Wiseco Piston Kit BBC Brodix SR20 +28cc 1.060 CH B:4.625
1 333,78 €
Esgotado
REF:
WK0160B125
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Big Block |
| Bore - Actual | 4.625 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.060 in |
| Dome Volume | 28 cc |
| GTIN | 00193564069887 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.990 in |
| Ring Set Recommended | JG7708-4625-5 |
| Rod Length | 6.535 in |
| Stroke | 4.375 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit BBC Brodix SR20 +28cc 1.060 CH B:4.625” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.