SRP by JE Pistons Pro Kit GM LS LM7 5300 B:3.790
1 079,42 €
Esgotado
REF:
JE-315555
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Actual | 3.790 in |
| Bore - Oversize | .010 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.314 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.6 @ 68cc |
| Displacement | 327 ci |
| Dome Volume | -3.0 cc |
| GTIN | 00193564244673 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Recommended | JC2808-3789 |
| Rod Length | 6.098 in |
| Stroke | 3.622 in |
| Weight - Nominal | 382 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “SRP by JE Pistons Pro Kit GM LS LM7 5300 B:3.790” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.