Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.4L 16v |
| Additional Info | Accepts Turbo and Nitrous |
| Bore - Actual | 76.50 mm |
| Bore - Oversize | Std |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Perfect Skirt |
| Compression Height | 29.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.09- mm |
| Dome Volume | -8.0 cc |
| GTIN | 00193564216038 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 268,00 mm |
| Package Weight | 1696.00 g |
| Package Width | 150,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 19.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3012 |
| Rod Length | 144.00 mm |
| Skirt Type | Full Round Skirt |
| Stroke | 75.60 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 1.4 TFSI 76.50mm 10.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.