JE-Pistons kit Ferrari 308 3.0L 16V 81.50mm 9.0:1
1 473,66 €
Esgotado
REF:
JE-362220
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ferrari |
| Modelo Veículo | 3.0L 16v – 308 |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 1.30- mm |
| Dome Volume | 7.8 cc |
| GTIN | 00193564031433 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 18.50 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3209 |
| Weight - Nominal | 300 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ferrari 308 3.0L 16V 81.50mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.