JE-Pistons Porsche 996/997 Turbo M96.70/M97.70 100.00m 9.4:1
1 601,80 €
Esgotado
REF:
JE-362143
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Porsche |
| Modelo Veículo | 3.6L 24v – M96 Turbo, 3.6L 24v – M97 Turbo |
| Bore - Actual | 100.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 33.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.4:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -25.5 cc |
| GTIN | 00193564032409 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG3706-3937 |
| Weight - Nominal | 430 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Porsche 996/997 Turbo M96.70/M97.70 100.00m 9.4:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.