JE-Pistons kit Toy 4A-GE 20V (20mm pin) 81.50mm 12.0:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-361474
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 20v – 4A-GE – 20v Black Top, 1.6L 20v – 4A-GE – 20v Silver Top |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Deck Clearance | 0.76- mm |
| Dome Volume | 6.5 cc |
| GTIN | 00193564030269 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 272,00 mm |
| Package Weight | 1864.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3209 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toy 4A-GE 20V (20mm pin) 81.50mm 12.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.