JE-Pistons kit Toy 4A-GE 16V (20mm pin) 81.50mm 11.0:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-361471
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Deck Clearance | 0.76- mm |
| Dome Volume | 2.7 cc |
| GTIN | 00193564035226 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3209 |
| Weight - Nominal | 251 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toy 4A-GE 16V (20mm pin) 81.50mm 11.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.