JE-Pistons kit 3S-GTE Head /5S-FE Block 88.00mm 9.0:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-361469
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.2L 16v – 5F-SE – 3S-GTE Head |
| Bore - Actual | 88.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Compression Height | 32.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -12.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3465 |
| Weight - Nominal | 341 g |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564031884 |
| Image Info | These images are representative |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit 3S-GTE Head /5S-FE Block 88.00mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.