Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.4L 16v – 2AZ-FE |
| Bore - Actual | 88.50 mm |
| Bore - Oversize | Std mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50- mm |
| Dome Volume | -27.1 cc |
| GTIN | 00193564032041 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3484 |
| Weight - Nominal | 317 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Toyota 2A-ZFE 88.50mm 11.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.