Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Hyundai |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – G4KF |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -5.9 cc |
| GTIN | 00193564037428 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3396 |
| Weight - Nominal | 305 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Hyun 2.0L Theta 86.25mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.