JE-Pistons kit Opel 2.0L LTG Ecotec 86.25mm 9.5:1 Pin: 24mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-361352
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – LTG |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 1.00- mm |
| Dome Volume | -1.4 cc |
| GTIN | 00193564047397 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 24.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3396 |
| Weight - Nominal | 335 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Opel 2.0L LTG Ecotec 86.25mm 9.5:1 Pin: 24mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.