Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.88 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | 12.4 cc |
| GTIN | 00193564036032 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3396 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Honda K20 86.25mm 12.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.