JE-Pistons Kit Toy 2JZ-GE/GTE (9.0:1) 86.50mm Ultra Series
1 430,95 €
7 em stock
REF:
JE-361343
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -10.40 cc |
| GTIN | 00193564031990 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 182,00 mm |
| Package Length | 328,00 mm |
| Package Weight | 4144.00 g |
| Package Width | 354,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1006-3405 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toy 2JZ-GE/GTE (9.0:1) 86.50mm Ultra Series” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.