JE-Pistons Kit Sub EJ257 (9.5:1) 99.50mm Ultra Series
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-361330
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257 |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 99.50 mm |
| Bore - Oversize | STD mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -7.00 cc |
| GTIN | 00193564045430 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 272,00 mm |
| Package Weight | 2646.00 g |
| Package Width | 148,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG4904-3917 |
| Stroke | 79.00 mm |
| Weight - Nominal | 424.00 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Sub EJ257 (9.5:1) 99.50mm Ultra Series” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.