JE-Pistons Kit Sub EJ20/205/207 (8.5:1) 92.00mm Ultra Series
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-361324
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ205/207 |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Bore - Oversize | STD mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.31- mm |
| Dome Volume | -14.60 cc |
| GTIN | 00193564036834 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 282,00 mm |
| Package Length | 333,00 mm |
| Package Weight | 2406.00 g |
| Package Width | 457,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | UX1004-3622 |
| Stroke | 79.00 mm |
| Weight - Nominal | 351.00 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Sub EJ20/205/207 (8.5:1) 92.00mm Ultra Series” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.