JE-Pistons Kit Mits 4G63 7-bolt (10.0:1) 86.00mm Ultra Serie
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-361289
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1/10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -6.00 cc |
| GTIN | 00193564046505 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 137,00 mm |
| Package Length | 271,00 mm |
| Package Weight | 2278.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1004-3386 |
| Rod Length | 150.00 mm |
| Stroke | 88.00 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mits 4G63 7-bolt (10.0:1) 86.00mm Ultra Serie” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.