JE-Pistons Kit Honda K20C Turbo (10.0:1) 86.00mm Ultra Serie
961,07 €
3 em stock
REF:
JE-361278
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z, 2.0L 16v – K20C |
| Additional Info | Ultra Series |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | STD mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 0.00 cc |
| GTIN | 00193564042897 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 254,00 mm |
| Package Length | 354,00 mm |
| Package Weight | 2374.00 g |
| Package Width | 377,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1204-3386 |
| Stroke | 85.90 mm |
| Weight - Nominal | 356 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda K20C Turbo (10.0:1) 86.00mm Ultra Serie” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.