JE-Pistons Kit Subaru BRZ FA20DIT/F/E (10.0:1) 86.25mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-359158
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – FA20DIT |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Bore - Standard | 86.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.06 mm |
| Dome Volume | -13.5 cc |
| GTIN | 00193564045256 |
| Head Volume | 38.60 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3396 |
| Skirt Type | FSR series (Forged Side Relief) |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 323 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Subaru BRZ FA20DIT/F/E (10.0:1) 86.25mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.