Darton Dry Sleeve Kit Mitsubishi 4G63 B:85.00 to 86.00mm Fla
776,57 €
Esgotado
REF:
300-050-SF/DF
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | 85,00mm to 86,00mm |
| Bore - Actual | 84.79 mm |
| Bore Range | 85.00 to 86.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 94.72 mm |
| Flange Thickness | 3.35 mm |
| Flats | 92.91 (Single+Double) mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 149.23 mm |
| Outside Diameter | 88.39 mm |
| Package Height | 283,00 mm |
| Package Length | 315,00 mm |
| Package Weight | 2866.00 g |
| Package Width | 224,00 mm |
| Type | Dry Sleeve |
| Wall Thickness | 1.80 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton Dry Sleeve Kit Mitsubishi 4G63 B:85.00 to 86.00mm Fla” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.