JE-Pistons Kit Porsche 911 3.2L 12V(9.5:1)95.00mm+tuffsk+3D
1 601,80 €
1 em stock
REF:
JE-353283
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Porsche |
| Modelo Veículo | 3.2L 12v – 930 |
| Bore - Actual | 95.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 35.1 cc |
| GTIN | 00193564042101 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 181,00 mm |
| Package Length | 342,00 mm |
| Package Weight | 4512.00 g |
| Package Width | 327,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3740 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Porsche 911 3.2L 12V(9.5:1)95.00mm+tuffsk+3D” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.