JE-Pistons Kit VW 2.0L TSI 83.50mm(10.0:1)(pin 23)Round+Perf
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-353857
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EA888 |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -5.8 cc |
| GTIN | 00193564036643 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 171,00 mm |
| Package Length | 325,00 mm |
| Package Weight | 2064.00 g |
| Package Width | 187,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0L TSI 83.50mm(10.0:1)(pin 23)Round+Perf” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.