JE-Pistons Kit VW 1.8T 20V 81.00mm(8.5:1)FSR-Perfect skirt
768,85 €
1 em stock
REF:
JE-353823
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Bore - Actual | 81.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.66 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.14- mm |
| Dome Volume | -10.6 cc |
| GTIN | 00193564216069 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 272,00 mm |
| Package Weight | 1940.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3189 |
| Stroke | 86.40 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 1.8T 20V 81.00mm(8.5:1)FSR-Perfect skirt” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.