Wiseco Piston Kit HD 2007-14 TC96 10:1 117cid (X)
524,50 €
Esgotado
REF:
WVT2798
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Additional Info | Big bore cylinder required, Recalibration req, Crankcase cleanup req |
| Bore - Actual | Â 4.125 in |
| Bore - Oversize | Â .375 in |
| Bore - Standard | Â 3.750 in |
| Compression Ratio - Actual | Â 10.5:1 |
| Displacement | Â 1917 cc |
| Dome Volume | Â -5.0 cc |
| GTIN | 00193564150738 |
| Piston Head Type | Â Reverse |
| Skirt Coating | Â ArmorFit |
| Stroke | Â 4.375 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | Â -.205 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | Â -.205 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | Â 2.250 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | Â 2.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 2007-14 TC96 10:1 117cid (X)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.