Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Additional Info | Big bore cylinder required, Recalibration req. |
| Bore - Actual | Â 3.937 in |
| Coating | Â ArmorX |
| Compression Ratio - Actual | Â 10:1 |
| Displacement | Â 1596 cc |
| GTIN | 00193564150400 |
| Package Height | 99,06 mm |
| Package Length | 246,38 mm |
| Package Weight | 1360.78 g |
| Package Width | 127,00 mm |
| Piston Head Type | Â Flat Top |
| Skirt Coating | Â ArmorFit |
| Stroke | Â 4.000 in |
| Valve Pocket Depth - Exhaust | Â -.205 in |
| Valve Pocket Depth - Intake | Â -.205 in |
| Valve Pocket Dia - Exhaust | Â 2.250 in |
| Valve Pocket Dia - Intake | Â 2.250 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit HD 2007-14 TC96 FT 10:1 106cid (X)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.