JE-Pistons Kit BMW S50B32 Euro 87.00mm(11.5:1)FSR-deep VP’s
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-345631
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S50B32 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.60 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.30 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0.80 mm |
| Dome Volume | -10.1 cc |
| GTIN | 00193564037756 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 179,00 mm |
| Package Length | 341,00 mm |
| Package Weight | 3792.00 g |
| Package Width | 327,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3425 |
| Weight - Nominal | 330 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW S50B32 Euro 87.00mm(11.5:1)FSR-deep VP’s” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.