JE-Pistons Kit Honda K24A+K20A/Z(14.2:1/12.5:1)87.50mm Asym.
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-345619
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Honda |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – K20A/Z, 2.4L 16v – K24 |
| Bore - Actual | 87.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 29.87 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Deck Clearance | 0.13- mm |
| Dome Volume | 11.9 cc |
| GTIN | 00193564031273 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 271,00 mm |
| Package Weight | 2164.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3445 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Honda K24A+K20A/Z(14.2:1/12.5:1)87.50mm Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.