Wiseco Piston Kit Opel C20XE ’91-96 12.5:1 AP-coated
668,79 €
Esgotado
REF:
WKE163M8675AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – C20XE |
| Bore - Actual | 86.75 mm |
| Bore - Oversize | 0.75 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.19 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | -0.04 mm |
| Dome Volume | 5.2 cc |
| GTIN | 00193564091420 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 215,90 mm |
| Package Weight | 2222.60 g |
| Package Width | 203,20 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | 8675XX |
| Weight - Nominal | 342 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Opel C20XE ’91-96 12.5:1 AP-coated” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.