Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Ring Sets |
| Bore - Actual | 92.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564224866 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 47,00 mm |
| Package Length | 118,00 mm |
| Package Weight | 208.00 g |
| Package Width | 111,00 mm |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 2.80 mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 3.25 mm |
| Ring Kit - Oil Type | CNF |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.20 mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | 3.91 mm |
| Ring Kit - Second Type | DPE |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.00 mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | 3.61 mm |
| Ring Kit - Top Type | CNS |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Ring Set 8 Pistons JG1008-3622” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.