JE-Pistons Kit BMW N54B30 84.50mm (9.0:1)-22cc(PS)
1 153,30 €
2 em stock
REF:
JE-338095
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – N54B30 |
| Bore - Actual | 84.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 31.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -22.0 cc |
| GTIN | 00193564005328 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 181,00 mm |
| Package Length | 357,00 mm |
| Package Weight | 3744.00 g |
| Package Width | 330,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3327 |
| Weight - Nominal | 310 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW N54B30 84.50mm (9.0:1)-22cc(PS)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.