Wiseco Piston Kit V.A.G. KR/PL 1.8L 16V CR 8.0:1, -7.4cc
668,79 €
Esgotado
REF:
WKE294M815AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – KR |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 32.65 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.15- mm |
| Dome Volume | -7.4 cc |
| GTIN | 00193564178206 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 110,00 mm |
| Package Length | 224,00 mm |
| Package Weight | 1976.00 g |
| Package Width | 209,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 8150XX |
| Weight - Nominal | 305 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit V.A.G. KR/PL 1.8L 16V CR 8.0:1, -7.4cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.