Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4 |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 39.16 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.84- mm |
| Dome Volume | -1.5 FT cc |
| Package Height | 109,00 mm |
| Package Length | 230,00 mm |
| Package Weight | 2480.00 g |
| Package Width | 206,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 8600XX |
| Weight - Nominal | 404 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Peugeot XU10J4 2.0L 16V (11.0:1) 86.00mm.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.