Wiseco Piston Kit Chevy LT1 Gen V -12cc 1.304 CH B:4.070
1 425,40 €
Esgotado
REF:
WK0232X05
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen V |
| Bore - Actual | 4.070 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.304 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -12 cc |
| GTIN | 00193564070500 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4072GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 3.622 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LT1 Gen V -12cc 1.304 CH B:4.070” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.