Wiseco Piston Kit Pro Tru Chevy 400 FT 1.560 CH -7cc B:4165
769,48 €
Esgotado
REF:
WPTS507A4
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Bore - Actual | 4.165 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.560 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -5 cc |
| GTIN | 00193564093035 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 713,74 mm |
| Package Weight | 6441.01 g |
| Package Width | 274,32 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | S100S8-4165-5 |
| Rod Length | 5.700 in |
| Stroke | 3.480 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Pro Tru Chevy 400 FT 1.560 CH -7cc B:4165” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.