Wiseco Piston Kit Chevy LS -20cc R/Dome B:4.130
1 342,33 €
Esgotado
REF:
WK452X130
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Bore - Actual | 4.130 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.110 in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -20 cc |
| GTIN | 00193564073273 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 106,68 mm |
| Package Length | 711,20 mm |
| Package Weight | 7620.35 g |
| Package Width | 269,24 mm |
| Piston Head Type | Reverse Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Included | 4132GFX (x8) |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Chevy LS -20cc R/Dome B:4.130” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.